בלוטות הזעה – דעו את האויב

הזעת יתר היא מבין התופעות הנפוצות ביותר, כשבעה אחוזים מן האוכלוסייה סובלים ממנה בדרגות משתנות. היקף ההזעה משתנה בין אדם מטופל אחד לאחר, גילו, מצבו הרפואי, מידת מצוקתו הנפשית, וכן על פי גורמים נוספים אשר מפורטים בהמשך מאמר זה. שוק האסתטיקה הרפואי מציע מגוון רחב של פתרונות לטיפול בתופעה אשר נעים בין ניתוחים ייעודיים לניתוק הקשר אל בלוטות ההזעה, הזרקת בוטוקס להפחתת פעילותן ואף פרטי לבוש נושמים בטכנולוגיות בד מתקדמות. בנוסף לכך, חשוב לציין לא שלא כל מקרי ההזעה מקורם

בבעיה עצבית, שכן לעיתים הינה זמנית ובעקבות נטילת של תרופות \ הורמונים.

סוגי בלוטות הזעה

בלוטות הזעה אקריניות: אלו בלוטות אשר למעשה מכסות את כל שטחו של הגוף (מרוכזות בעיקרן בגב הגב ובכף היד, למעט השפתיים ואיברי המין). מטרתן של בלוטות אלו היא היפטרות מן פסולת בדרך ההזעה, לצד שמירה על טמפרטורת גוף רצויה.

בלוטות הזעה אפוקריניות: בלוטות אלו, אשר מתפתחות במהלך גיל ההתבגרות, ממוקמות באזורים הנחשבים כמועדים להזעה מוגברת (בית השחי, כפות הרגליים, כפות הידיים והמפשעה). בשונה מבלוטות ההזעה האקריניות, הנוזל המופרש מהן צמיגי וסמיך יותר לעומת הזעה.

הזרקת בוטוקס לטיפול בתופעה

לעיתים, ובאם ההזעה הינה בהיקף מוגבר, וכזה המשפיע על חייכם באופן משמעותי, ניתן לשקול הזרקת בוטוקס לטיפול בתופעה. בעוד ההליך זכה לשמו בעולם האסתטיקה כמעלים הקמטים הטוב והיעיל ביותר בעולם, בזכות תכונותיו כמשתק שרירים, נמצא גם יעיל במיוחד להפחתת פעילותן המוגברת של בלוטות ההזעה. טרם תחילת הטיפולים יש לערוך בדיקת התאמה במטרה לשלול רגישות אלרגית בצד המטופל, אשר עלולה להוות סיכון ממשי לטיפול. על הטיפול להתבצע אך ורק בידי מומחה מוסמך ובקיא במינוני ההזרקה המדויקים. יש לבצע הזרקה חוזרת של החומר אחת למספר חודשים (4-6) על מנת לשמור על תוצאות לאורך זמן, שכן הימצאות החומר בגוף אינה פרמננטית. טיפול שכזה יעיל במיוחד לטיפול בתופעה בהיקף בינוני, שכן באם מדובר בהיקף רב יותר יש לשקול הליך ניתוחי מתאים לניתוק צינורות בלוטות ההזעה.

מה עוד ניתן לעשות?

מלבד הזרקת בוטוקס, או הליך כירורגי מדויק לניתוק בלוטות ההזעה, ניתן להגיע לידי הפחתה משמעותית של ההזעה (תלוי כמובן בהיקף חומרתה) ע"י הקפדה על מספר נקודות:

  • בגדים נושמים: הקפידו ללבוש בגדים אשר עשויים מחומר שמאפשר לגוף לנשום (הימנעו מלבישת ניילון). כיום ניתן למצוא בשוק אריגים ייחודיים שאינן חוסמים את בלוטות ההזעה, ובכך לצמצמם הצטברות חיידקים וריח רע.
  • פדים סופגים ייעודיים: ניתן לרכוש בחנויות ייעודיות פדים סופגים אותם ניתן למקם בבתי באזורים מרכזיים בהם ממוקמות בלוטות הזעה במטרה לספוג עודפי זיעה וריח (כפות הרגליים ובית השחי)
  • דיאודורנט: נראה שכמעט מיותר להזכיר את חובת השימוש בו למניעת הזעה, אך ברשותכם נעשה זאת שוב. חשוב להקפיד על מריחה תכופה של דיאודורנט ייעודי לטיפול בהזעה מוגברת, לצד השימוש בזה בעל תכונות נושמות.

באם אתם סובלים מן התופעה של הזעת יתר ביידים או ברגליים, בהיקף כזה או אחר, ראשית חשוב שתדעו שאתם לא לבד – למעשה כשבעה אחוזים מן האוכלוסייה סובלים ממנה. פעילות מוגברת של בלוטות הזעה באה לידי ביטוי בפגיעה חברתית לא מבוטלת, בעיקר באם ההזעה הינה גלויה. צוות האתר ישמח לסייע לכם בכל שלבי הדרך עד למציאת הפתרון האולטימטיבי לתופעה ממנה אתם סובלים. למידע ופרטים נוספים, ללא עלות או כל התחייבות מצדכם, אנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים בטופס המצורף לעמוד זה ומומחי האתר יחזרו אליכם עוד היום עם מלוא התשובות. נשמח לספק לכם המלצות ממיטב מומחי התופעה בישראל, ולאפשר לכם ליהנות משגרת חיים רגילה ככל הניתן.

לייעוץ והתאמת הצעת מחיר משתלמת השאירו פרטים עכשיו!
על מנת שנוכל לספק הצעת מחיר מדויקת ככל הניתן, אנא בחרו את הטיפול הרצוי
דילוג לתוכן