בוטוקס בדבש

לייעוץ והתאמת הצעת מחיר משתלמת השאירו פרטים עכשיו!
על מנת שנוכל לספק הצעת מחיר מדויקת ככל הניתן, אנא בחרו את הטיפול הרצוי

 בעוד הבוטוקס נחשב לאחד החומרים הבטוחים ביותר בתחום הרפואה האסתטית, אותו ניתן להזריק לאברים רבים (בעיקר באזור הפנים) וליהנות מראש שקט ונטול דאגות בנוגע לסיכונים ממשיים, חשוב לזכור כי במקורו הבוטוקס הינו רעלן אשר יכול להיות מאוד מסוכן באם ניתן בכמויות גדולות ולא ניתן בידי מומחה אשר בקיא בהזרקתו. כיום מיליוני אנשים ברחבי העולם בוחרים להזריק לפניהם בוטוקס לשם העלמת קמטים וצלקות, וטשטושם. בנוסף לשימוש זה, טכניקת ההזרקה משמשת כדרך טיפול להזעת יתר, כאבי ראש ואף כחומר מילוי פופולרי לעיבוי שפתיים.

מיליוני אימהות ברחבי העולם כבר יודעות – אסור לתת לילדים דבש עד גיל שנה מאחר וזהו מכיל חומר "כלשהו" לו פוטנציאל ממשי בגרימת נזק, ואף יותר מכך. היום כבר יודעים מהו אותו גורם, וכי המיתוס כבר אינו מיתוס, אלא אמת המבוססת על מחקרים מדעיים סמוכים. אם כן, מהו אותו חומר? בוטוקס!

האם קיים בוטוקס בדבש?

חד משמעית – כן. כיום יודעים באופן ודאי כי דבש מכיל בוטוקס (או יותר נכון – את צורתו הרדומה – נבגים). הנבגים, שטרם התפתחו לחיידק בעל פוטנציאל סיכון, ולרב אף לא יגיעו לכך, אלא ימותו במעי. עם זאת, חשוב להדגיש כי בעוד המעי של אנשים בוגרים יוכל להתמודד עם הנבגים ולקטול אותם, בגיל שנה או פחות, מעי התינוק לא יוכל לפרקו, ואלו יוכלו להתפתח ואף לגרום למוות.

המקרה ששינה הכול

מקרה אחד הוביל לסדרת הגילויים המרעישה, והתחיל בתופעה מוזרה למדי. בשנת 1976 מספר לא מבוטל של תינוקות (ללא קשר בינם, בכל אופן לא אחד הניתן לגילוי באופן מידי) מתו מתופעה של חסימת דרכי הנשימה בעקבות שיתוק (בוטוליזם). הקשר היחיד שהיה בין אותם תינוקות שמתו היה שאלו אכלו דבש, בו, מסתבר, היו נבגים של אותו רעלן.

מדוע בוטוקס בדבש מסוכן?

שימושיו הרבים והמבורכים של הבוטוקס הינם בזכות תכונה אחת מאוד בולטת שלו, שכן הינו פועל כמשתק שרירים (ובכך פועל על הקמטים ומרפה אותם, וכן בתופעות של הזעת יתר). כאמור, באם נמצאים הנבגים במעיו של תינוק בין פחות משנה, אלו ישגשגו ויתפתחו עד לידי הפיכתם לרעלן עצמו, אשר מינונו אינו מבוקר ומהווה סכנה גדולה, ובמיוחד לשרירי הנשימה של התינוק.

אין כאן ספק – בבריאות ילדינו אנו לא משחקים, ועל כן חשוב להקפיד לא לתת לילדיך לטעום דבש עד אשר ימלאו להם שנה, ולהתייעץ עם רופא לאחריה באם ניתן לדעתו להתחיל להאכילם בתענוג המתוק בבטחה.

לייעוץ והתאמת הצעת מחיר משתלמת השאירו פרטים עכשיו!
על מנת שנוכל לספק הצעת מחיר מדויקת ככל הניתן, אנא בחרו את הטיפול הרצוי
דילוג לתוכן